اینورتر و مزایای آن

اینورتر و مزایای آن


گروه :

 

 

اینورتر به معنای وارونه گردان یا معکوس کننده می باشد و در سیستمهای کمپرسوری به معنای دور متغیر بوده به طوریکه چرخش کمپرسور دورانی و سرعت آن متغیر است و بسته به دما و رطوبت تنظیمی توسط کاربر دورکمپرسور کم یا زیاد می شود و هیچ وقت کمپرسور در زمانی که به دمای دلخواه کاربر برسد خاموش کامل نمی شود فقط دور آن کم شده و با حداقل مصرف برق کار می کند و بسته به نیاز مجدد شروع به کار با دور بالا می کند پس همیشه دور کمپرسور زیاد یا در جهت عکس کم شده و به اصطلاح کمپرسور استارت اضافه نمی کند و عمل اتومات کردن و استارت کردن کمپرسور که باعث اصلی مصرف برق زیاد است در این سیستمهای اینورتر اتفاق نمی افتد.

اینورتر در واقع با تغییر فرکانس و ولتاژ برق باعث کاهش مصرف شده و تمام عملکرد دستگاه هوشمند می باشد.

کمپرسورهای اینورتر عمدتا" با گاز جدید۴۱۰ که سازگاربا محیط زیست است کارمی کند و در نتیجه راندمان دستگاه بالاتر می باشد.آینده از آن سیستم اینورتر بامبرد۴۱۰ است.

شرکت های سازنده معمولا" پانل های داخلی اسپلیتهای اینورتر را زیباتر می سازند تا خریداران بیشتر تمایل به خرید داشته و انگیزه ای برای خریداران باشد.

اسپلیتهای اینورتر یک یا چند پانله با یونیت های داخلی دیواری،کاستی،زیرسقفی و کانالی سردوگرم تولیدمی گردند.

کولرهای گازی اسپلیت مدل اینورتر بین ۳۰ الی ۶۰ درصد کم مصرف تر می باشند هرچند قیمت بالاتری دارند.

 

ایجاد دمای محیط به دور از نوسان با کمپرسورهای (DC Inverter):

استفاده از کمپرسور های جدید Dc-Inverter (چند دور) در کولرهای گازی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی تا ۴۰% می شود، به این صورت که دستگاه بعد از رسیدن به دمای مورد نظر خاموش نمی شود بلکه دور خود را کم می کند. چون کمپرسور دستگاه قابلیت کارکرد با ۳ دور مختلف را دارد در زمانی که نیاز به تمامی ظرفیت کمپرسور وجود ندارد می توان بر حسب نیاز به صورت هوشمند از ۳/۱ یا ۳/۲ توان خود استفاده نماید و این در حالی است که دستگاه های اسپلیت معمولی چنین قابلیتی ندارند و از زمان شروع به کار با ۱۰۰% توان خود تا هنگام خاموشی یا اتومات کردن به کار خود ادامه می دهد.

 

درجه حرارت پایین تر و صدای کمتر:

کمپرسورهای معمولی برای کارکردن نیاز به ولتاژ بالا دارند در نتیجه انرژی زیادی به صورت گرما تلف می شود و بخاطر دور زیاد لرزش و صدای نسبتا زیادی تولید می کند ، این درحالی است که کمپرسور inverter  بسیار کم صداست  و بخاطر قابلیت کارکرد با دور پایین کمترین انرژی گرمایی را تلف می کند .

 

عدم استفاده از (capacitor) خازن در سیستم های dc inverter:

همانطور که می دانیم یکی از مشکلات و عوامل مصرف زیاد کولرهای گازی استفاده از خازن در آنهاست، که مخصوصاً در هنگام استارت ولتاژ زیادی از شبکه برق می گیرد و باعث صدمه زدن به سایر وسایل برقی می شود.

خازن به صورت دائم کار ذخیره و تأمین ولتاژ را برای کمپرسور به عهده دارد، این در حالی است که در سیستم اینورتر کمپرسور برق ورودی AC متناوب را به DC  تبدیل می کند و با کنترل فرکانس دور کمپرسور تنظیم می شود  و دیگر برای استارت اولیه و همچنین کارکرد نیازی به خازن ندارد.

 

استفاده از گاز R۴۱۰A در دستگاه های اینورتر:

استفاده از نسل جدید گازهای ترکیبی از انوع مختلف ۴۰۷، ۴۱۰، ۱۳۴ و .... علاوه بر بالابردن راندمان دستگاه در گرمایش و سرمایش تا دماهای C ۲۰- و C۶۰ +  درجه سانتیگراد، صدمه ای برای محیط زیست نیز ندارد

شایان ذکر است استفاده از گازهای فریون R۲۲ –R۱۲ و .... که به علت قیمت پایینتر  در کشورمان مرسوم است در اکثر کشورهای دنیا به علت صدمه زدن به محیط زیست ممنوع است و مطمئناً طبق طرح های مصوبه در اتحاده صنایع برودتی تا آینده ای نزدیک اقدام به جمع آوری دستگاه های باز گاز فریون خواهد شد.

 

فناوری اینورتر

سیستم تهویه مطبوع مجهز شده به کمپرسور اینورتر می تواند با کنترل سرعت متغیر کمپرسور, دمای کاملا ثابتی را برای شما فراهم کند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی تا ۶۰% می شود.

اسکن و دریافت اطلاعات این شرکت
کلیه حقوق این وب سایت برای بانک اطلاعات آنلاین تهویه و تاسیسات ایران محفوظ می باشد.